V akej situácii sa na mňa môžeš obrátiť?

A v čom ti dokážem pomôcť?


Základné otázky, ktoré by som rada pre vás zodpovedala tak, aby ste porozumeli a vedeli sa lepšie rozhodnúť .


Ako som už spomínala v minulých článkoch, koučing je metóda, je to spôsob akým prichádzame na rôzne riešenia v našich životoch, ale primárne nachádzame samých seba. Milujem koučing, pretože dokáže viesť k premene, dokáže nás správne nasmerovať, dokáže nám ukázať a objaviť to, čo už dávno máme. Je to skvelé a oslobodzujúce zistiť, čo všetko dokážeme.


Situácia v ktorej sa môžeš nachádzať, môže vyzerať rôzne. Buď sa necítiš úplne vo svojej koži, máš pocit, že sa ti nedarí, všetko sa sype, si v chaose a nevieš stadiaľ von. Do toho všetkého ťa ešte tvoja myseľ presviedča o tom, že tie emócie, ktoré s tebou lomcujú, sú tvoje vlastné a že konieckoncov ty si vlastne tá spleť myšlienok a názorov, presvedčení, podmienok a podobných vymyslených "nástrah". To kým si, netvorí tvoja myseľ, pretože ty si niekto celkom iný.


Pomoc v mojej podobe sa deje počas okamihu, kedy sme plne prítomní, vnímame a počúvame nielen ušami, ale v prvom rade srdcom a našim vnútrom. Aj keď možno ešte nevieš čo to znamená prípadne sa v tom strácaš, nezúfaj, deje sa to každému. Niekomu o niečo viac niekomu o niečo menej, záleží v akom nastavení sme a od toho bodu je potrebné sa odpichnúť.


Takže či riešiš vzťahovú rovinu, prácu, osobné uznanie, finančnú situáciu, zdravie alebo čokoľvek iné z tvojho života je tá správna téma pre koučing. Aj keď v samotnom základe sa netočíme výlučne iba okolo konkrétnej témy, dávame priestor tomu, aby sa proces rozvinul sám, aby sme si nechali možnosť voľby a nebrali si ju tým, že si postavíme hranice a mantinely cez ktoré sa ďalej potom nevieme pohnúť.


Otvorenosť a úprimnosť je základom pre naozaj efektívny a plnohodnotný koučingový proces, ktorý vedie k premene nás samotných.