Taký bežný deň...

Poznáte svoje bežné dni, kedy sa na vás valí kopa povinností a vy si často krát neviete vybrať čo vlastne robiť skôr. Je jedno či pracujete alebo ste doma s deťmi a staráte sa o domácnosť, tzv. povinnosti máme všetci.


Čo nám môže v takomto prípade pomôcť?


Základné uvedomenie si, že to čo ma neustále ženie, aby som sa ponáhľal, aby som všetko stihol, lebo predsa samé sa to neurobí – za tým všetkým stojí naše premýšlanie, naša myseľ, ego.


Pravda je, že práca sa sama nevykoná, riady sa samé neumyjú a pod. Čo ak by sme ale všetky tieto úkony robili z úplne inej pozície? Tak, aby nás to bavilo a zároveň sme na všetko mali dostatok energie? Možno vám to znie ako reklama na nejaké super energetické tabletky, ktoré vám dajú energiu na celý deň :D

Samozrejme, že sa to dá. Sama na sebe som po tomto uvedomí, zbadala, že robím veci inak. Že, keď mi moja myseľ trvá na tom, aby som ten pohár umyla, zastavím sa, uvedomím si odkiaľ tento „pokyn“ prišiel a neurobím to. Teraz prichádza celková záhada toho, ako to teda vlastne robiť?

Zastaviť sa. Viem, už ste možno počuli veľa o tom ako zostať v pokoji ako sa stopnúť a riešiť veci s kľudom. Avšak toto je celkom niečo iné. Nútiť sa a snažiť sa silou mocou robiť veci s kľudom je iba pasca mysle, ktorá nám tvrdí „musíš to robiť takto“ a vždy má v zálohe kopec ďalších podmienok a návrhov „ako“ zostať v kľude.Neuspejete, keď necháte veliť vaše ego.


Zastaviť sa. Znamená navnímať si svoje vnútro, samého seba a ísť dobrovoľne preč z chaosu. Jednoducho tam nebyť, nesnažiť sa o to, iba sa rozhodnúť pre to, že chcem byť vedený sám sebou, svojim vnútrom, svojim zdrojom, svojou intuíciou. Potom, začnete svoje "povinnosti" robiť tak, aby boli v súlade s vašim vnútrom a to vám vždy ukáže, kedy a ako danú vec vykonať tak, aby bola urobená a zároveň ste na ňu mali dosť energie.

Potom to už nebude len taký bežný deň, potom to už bude každodenné poslanie žiť tento život v radosti a ľahkosti. A ja, milí priatelia, taký jeden aj žijem :)